Inspection certification registration

ДИРЕКТИВА ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ СЕРЕДОВИЩ
DIRECTIVE 2014/34/EU (ATEX)

Самостоятельно подобрать стандарты по Директиве 2014/34/EU (ATEX) можно по ссылке.

Если Вы узнали свою продукцию по описанию или точно знаете, что она относится к Directive 2014/34/EU (ATEX), закажите просчет стоимости СЕ сертификации.

Директива ATEX 2014/34/EU — це директива,що визначає основні вимоги щодо безпеки та здоров’я, які стосуються правил захисту від вибухів, тобто використання обладнання, що працює у потенційно вибухонебезпечних середовищах, наприклад, електричне та неелектричне обладнання, компоненти та пристрої безпеки, контроль і налаштування, необхідні для безпеки цього обладнання та захисних зон. “Потенційно вибухонебезпечна атмосфера” існує, коли суміш повітряних газів, парів, туманів або пилу поєднується таким чином, що може спалахнути за певних умов експлуатації. Обладнання та захисні системи, призначені для використання в потенційно вибухонебезпечних середовищах (ATEX), охоплюють низку продуктів, у тому числі тих, що використовуються на стаціонарних морських платформах, нафтохімічних заводах, шахтах і борошномельних заводах.

ДИРЕКТИВА ATEX ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ДО НАСТУПНОЇ ПРОДУКЦІЇ:

  • обладнання та захисні системи, призначені для використання в потенційно вибухонебезпечних середовищах;
  • запобіжні пристрої, контрольні пристрої та регулюючі пристрої, призначені для використання поза потенційно вибухонебезпечною атмосферою, але необхідні або сприяють безпечному функціонуванню обладнання та захисних систем щодо ризиків вибуху;
  • компоненти, призначені для включення в обладнання та захисні системи, зазначені в першому пункті.

ДИРЕКТИВА НЕ ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ДО:

  • медичні пристрої, призначені для використання в медичному середовищі;
  • обладнання та захисні системи, де небезпека вибуху виникає виключно через наявність вибухових речовин або нестабільних хімічних речовин;
  • обладнання, призначене для використання в побутових і некомерційних середовищах, де потенційно вибухонебезпечна атмосфера може створюватися лише в рідкісних випадках виключно в результаті випадкового витоку пального газу;
  • засоби індивідуального захисту, на які поширюється Регламент 2016/425 (PPE);
  • морські судна та мобільні морські установки разом з обладнанням на борту таких суден або установок;
  • транспортні засоби, тобто транспортні засоби та їх причепи, призначені виключно для перевезення пасажирів повітряним або автомобільним, залізничним або водним транспортом, а також транспортні засоби, якщо такі засоби призначені для перевезення вантажів повітряним транспортом, автомобільними чи залізничними мережами або водним шляхом. Транспортні засоби, призначені для використання в потенційно вибухонебезпечній атмосфері, не повинні бути виключені зі сфери застосування цієї Директиви;
Вибухонепроникний корпус – корпус, який використовується для розміщення електричного обладнання, яке під час внутрішнього вибуху не запалює навколишнє вибухонебезпечне середовище. Директива ATEX визначає два типи вибухонебезпечних середовищ: газ і пил. Зони в цих двох типах вибухонебезпечних атмосфер поділені на три підзони. Підзони 0, 1 і 2 відносяться до газу, а підзони 20, 21 і 22 відносяться до пилу.
Підзони 0/20. Постійна небезпека. Постійна присутність вибухонебезпечних газів або горючого пилу.
Підзони 1/21. Потенційна небезпека. Випадкова присутність вибухонебезпечних газів або горючого пилу під час звичайної роботи.
Підзони 2/22. Незначна небезпека. Присутність вибухонебезпечних газів або горючого пилу малоймовірно або лише протягом короткого періоду часу.

ATEX MARKING

Продукти, сертифіковані ATEX, мають позначку, що визначає середовище, для якого вони схвалені. Типовим знаком може бути символ ATEX, за яким слідує ідентифікація вибухонебезпечних характеристик «I 1D Eex d IB T4».

Значення позначок полягає в наступному: