Inspection certification registration

Процесс сертификации для всех систем

Якщо ваша система готова до сертифікації, Ви визначились зі стандартом, замовляйте розрахунок вартості сертифікації.

ПОДАННЯ ЗАЯВКИ

Подання заявки на сертифікацію системи управління та її розгляд

1) Щоб подати заявку на сертифікацію, треба заповнити форму заявки. Заявка заповнюється представником Замовника.

2) На підставі заповненої заявки, Орган по сертифікації приймає рішення і готує пропозицію для сертифікації (Комерційна пропозиція та/або договір на сертифікацію). Договір на проведення сертифікаційних робіт укладається на 3 роки, що охоплює весь сертифікаційний цикл.

Подання заявки на сертифікацію системи управління та її розгляд

1) Щоб подати заявку на сертифікацію, треба заповнити форму заявки. Заявка заповнюється представником Замовника.

2) На підставі заповненої заявки, Орган по сертифікації приймає рішення і готує пропозицію для сертифікації (Комерційна пропозиція та/або договір на сертифікацію). Договір на проведення сертифікаційних робіт укладається на 3 роки, що охоплює весь сертифікаційний цикл.

СЕРТИФІКАЦІЙНИЙ АУДИТ

Аудит 1-го етапу сертифікації проводиться, щоб переконатися, що клієнт має всю необхідну документовану інформацію системи управління, а також оці-нюються обставини організації клієнта та встановлюється готовність персоналу до другого етапу сертифікаційного аудиту . Під час аудиту аудитор пови-нен перевірити готовність клієнта до сертифікаційного аудиту другого етапу. Всі визначені слабкі сторони повинні бути виправлені до 2 етапу сертифіка-ційного аудиту.
Аудит 2-го етапу сертифікації проводиться з метою оцінки функціювання системи управління. Аудит є повноцінною перевіркою системи управління. Якщо виявляються значні невідповідності під час аудиту другого етапу, вони повинні бути виправлені для того, щоб прийняти рішення щодо сертифікації, тоді як незначні невідповідності повинні бути узгоджені з запланованими діями для їх усунення.

Наглядовий аудит Наглядовий аудит повинен бути проведений не пізніше 12 місяців після дати реєстрації сертифікату. Наглядовий аудит може бути повноцінною перевіркою системи. Наступний наглядовий аудит повинно бути проведено через 12 місяців після попереднього аудиту. В період сертифікаційного циклу, проводиться два наглядових аудита.

Аудит повторної сертифікації Аудит повторної сертифікації проводиться після закінчення сертифікаційного циклу та може бути повноцінною перевіркою системи управління. Аудит по-вторної сертифікації виконується для перевірки постійної придатності та ефективності системи управління, а також її постійної придатності та застосовно-сті у сфері сертифікації.

СКОРОЧЕННЯ, ПРИЗУПИНЕННЯ, ВИЛУЧЕННЯ АБО АНУЛЮВАННЯ СЕРТИФІКАТА НА СИСТЕМУ УПРАВЛІННЯ

Скорочення

Якщо Замовник не відповідає вимогам сертифікації відносно частини сфери сертифікації, яка не відповідає вимогам, орган з сертифікації скорочує сферу сертифікації Замовника, щоб виключити ці частини. Скорочення сфери сертифікації відбувається у випадках:

  1. Якщо у разі зміни правил системи сертифікації клієнт не може забезпечити відповідність новим вимогам у встановлений термін;
  2. Якщо клієнт протягом тривалого часу (більше шести місяців) не виробляє або не надає продукцію/послуги;
  3. Якщо клієнт надає офіційний запит на скорочення сфери.

Призупинення

Орган з сертифікації зберігає право тимчасово призупиняти сертифікат, якщо Замовник порушує вимоги сертифікації, фінансові відносини стосовно, що включає:

  1. Замовник не усуває суттєвих невідповідностей протягом встановленого строку;
  2. Неспроможність продемонструвати результативне впровадження коригувальних дій в обумовлені строки;
  3. Недотримання програми проведення наглядових аудитів для підтвердження дії сертифіката, тобто порушення рамок передбаченої частоти аудитів;
  4. Неспроможність своєчасно проінформувати орган з сертифікації про будь-які зміни у системі управління, які в свою чергу можуть вплинути на від-повідність системи вимогам стандарту;
  5. Неналежне або неправомірне використання сертифікату або сертифікаційних знаків органу з сертифікації.

Вилучення

Орган з сертифікації зберігає право вилучати сертифікати або декларувати їх недійсними із письмовим сповіщенням Замовника, якщо:

  1. Передумови, що призвели до видачі сертифіката, більше не виконуються;
  2. Період призупинення сертифіката було перевищено;
      Відповідність системи управління вимогам стандарту, не була продемонстрована, або Замовник не бажає або неспроможний ліквідувати невідпо-відності;
  3. Замовник продовжує використовувати сертифікаційний статус після призупинення сертифіката;
  4. Замовник використовує сертифікаційний статус таким чином, що підриває репутацію органу сертифікації;
  5. Замовник ініціює процедуру ліквідації;
  6. Замовник розриває договірні відносини з органом з сертифікації.

Анулювання

Орган з сертифікації зберігає право анулювати сертифікат або декларувати його недійсним заднім числом, якщо:

  1. В подальшому виявляється, що передумови для видачі сертифіката насправді не були задоволені;
  2. Замовник скомпрометував процедуру сертифікації таким чином, що об’єктивність, нейтральність або незалежність результатів оцінювання, вихо-дячи із розсуду органу з сертифікації, знаходяться під питанням.