Inspection certification registration

СЕ сертифікат: як отримати та що означає СЕ маркування

Самостійно ознайомитись з «Блакитною настановою» щодо впровадження правил Європейського Союзу відносно продукції можнa за посиланням

Якщо ви готові до сертифікації своєї продукції, замовте розрахунок вартості СE сертифікації

Знак CE — це маркування, яке виробник наносить на продукт, щоб його можна було вивести на ринок Європейського Союзу.

Але не всі товари, які виробляються в країнах Європейського Союзу або поставляються для реалізації в ЄС з будь-якої іншої точки світу, вимагають маркування знаком CE. Знак CE є обов'язковим для продуктів, які підпадають під дію однієї з двадцяти чотирьох європейських директив. Тому важливо переконатися, що ваша продукція відповідає всім вимогам, перш ніж наносити маркування. Промаркувавши продукцію знаком CE виробник бере на себе відповідальність, що виконує вимоги стандартів та директив для своєї продукції.

CE означає «Conformité Européenne», французькою – європейська відповідність. Знак є обов’язковим у всіх 27 країнах-членах ЄС, а також в Ісландії, Норвегії, Ліхтенштейні та Туреччині

Законодавча база стосовно маркування СE

Регламент 765/2008 встановлює визначення, формат і загальні принципи, що регулюють маркування CE. Рішення 768/2008 передбачає процедури оцінки відповідності, які призводять до його нанесення.

Визначення, які є важливими в маркуванні CE

Виробник - це будь-яка фізична або юридична особа, яка виготовляє продукт або замовляє проектування чи виготовлення продукту та вводить його в обіг під своїм власним найменуванням або торговельною маркою. Виробник, незалежно від того, заснований він у ЄС чи за його межами, несе всю відповідальність за нанесення позначки CE, а також за її належне використання. Виробник, заснований за межами ЄС, може призначити уповноваженого представника, який є зареєстрованим резидентом в ЄС, для делегування йому певних повноважень від його імені. Імпортер - це заснований у Союзі суб'єкт господарювання, який вводить продукт з третьої країни в обіг на території Союзу. Відповідно до гармонізованого законодавства Союзу, імпортер має важливі і чітко визначені обов'язки. Значною мірою вони ґрунтуються на різновидах обов'язків, які покладають на виробника, що знаходиться в ЄС.

Уповноважений представник в ЄС. Аuthorised representative (AR)

Уповноважений представник означає будь-яку засновану в межах Співтовариства фізичну або юридичну особу, яка отримала від виробника письмове доручення діяти від його імені у межах визначених завдань згідно з обов'язками останнього, передбаченими у відповідному законодавстві Співтовариства. Незалежно від того, чи заснований виробник в ЄС, чи ні, він може призначити уповноваженого представника в Союзі діяти від його імені у межах виконання певних завдань. Якщо виробник призначає уповноваженого представника, компетенція уповноваженого представника повинна щонайменше дозволяти виконувати такі завдання:
  • надавати декларацію про відповідність вимогам ЄС та технічну документацію у розпорядження національних органів ринкового нагляду та співпрацювати з ними на їхній запит;
  • на обґрунтований запит компетентного національного органу надавати такому органу всю інформацію та документацію, необхідну для підтвердження відповідності продукту;
  • співпрацювати з компетентними національними органами на їхній запит щодо вжиття будь-яких заходів для усунення ризиків, спричинених продуктами, що входять до сфери їхньої компетенції.
Залежно від процедури оцінювання відповідності та відповідного гармонізаційного акта ЄС, уповноваженого представника можна, наприклад, призначити для виконання таких завдань:
  • нанесення на продукт знака CE (та інших знаків у відповідних випадках) і номера нотифікованого органу;
  • складання та підписання декларації про відповідність вимогам ЄС.
Уповноваженим представником, призначеним виробником, може бути імпортер або розповсюджувач у межах значення гармонізованого законодавства Союзу; у такому разі він також зобов'язаний виконувати обов'язки імпортера або розповсюджувача.

Якщо Вашій компанії необхідний уповноважений представник в ЄС, заповніть заявку і ми прорахуємо вартість цієї послуги.

Як отримати європейський CE сертифікат

Для того, щоб нанести відповідну СЕ позначку на продукцію, необхідно пройти процедуру СЕ сертифікації – перевірку відповідності до гармонізованих вимог ЄС. Наші компетентні фахівці розробили простий алгоритм послідовних кроків СE сертифікації, по результатам яких ви зрозумієте, що:

CE - це просто!

КРОК

ПІДБІР ДИРЕКТИВ/РЕГЛАМЕНТІВ ТА ГАРМОНІЗОВАНИХ СТАНДАРТІВ НА ПРОДУКЦІЮ

КРОК

ВИПРОБУВАННЯ ПРОДУКЦІЇ

КРОК

ПІДГОТОВКА ТЕХНІЧНОГО ФАЙЛУ

КРОК

СКЛАДАННЯ ДЕКЛАРАЦІЇ ВІДПОВІДНОСТІ

КРОК

ОЦІНКА ВІДПОВІДНОСТІ ПРОДУКЦІЇ ТРЕТЬОЮ НЕЗАЛЕЖНОЮ СТОРОНОЮ - НОТИФІКОВАНИМ ОРГАНОМ NB

КРОК

МАРКУВАННЯ ЗНАКОМ СE

1 КРОКПІДБІР ДИРЕКТИВ/РЕГЛАМЕНТІВ ТА ГАРМОНІЗОВАНИХ СТАНДАРТІВ НА ПРОДУКЦІЮ
Визначити, чи підпадає ваш продукт під дію однієї або декількох з двадцяти чотирьох європейських директив. Якщо ваш продукт підпадає під будь-яку з цих директив, він повинен мати маркування CE. Після встановлення кількості Директив необхідно підібрати гармонізовані стандарти, які відносяться до цих Директив та встановити, згідно цього стандарту/стандартів, яким критеріям повинен відповідати продукт. Зі списком найпопулярніших Директив можна ознайомитись на нашому сайті.

2 КРОКВИПРОБУВАННЯ ПРОДУКЦІЇ
Перевірка продукції у випробувальній лабораторії на відповідність вимогам стандарту(ів), що стосуються вашої продукції. З інформацією стосовно випробувань продукції можна ознайомитись за посиланням.

3 КРОКПІДГОТОВКА ТЕХНІЧНОГО ФАЙЛУ
Перед маркуванням продукту знаком CE гармонізаційне законодавство ЄС зобов’язує виробника скласти технічну документацію, яка містить інформацію, яка демонструє, що продукт відповідає застосованим вимогам. Ця технічна документація повинна бути доступною з моменту, коли продукт розміщено на ринку, незалежно від того, де він знаходиться. Технічна документація повинна зберігатися протягом 10 років з дати розміщення продукту на ринку. Це відповідальність виробника або уповноваженого представника. Зміст технічної документації викладено в кожному акті гармонізації Союзу відповідно до відповідних продуктів. Для належного здійснення процедур оцінювання відповідності, які передбачають верифікацію третьою стороною, документація має бути викладена мовою, зрозумілою для нотифікованого органу, навіть якщо це прямо не зазначено в гармонізаційному законодавстві Союзу.

4 КРОКСКЛАДАННЯ ДЕКЛАРАЦІЇ ВІДПОВІДНОСТІ
Документом, що засвідчує відповідність директивам щодо маркування CE, є Декларація відповідності. Декларація є підтвердженням того, що виробник несе відповідальність за відповідність своєї продукції чинним директивам. Цей документ є повною відповідальністю виробника, а створення Декларації відповідності є юридичним обов’язком. Декларація має бути доступною для органів влади в пункті в’їзду в ЄС. На відміну від повної технічної документації, Декларація відповідності має бути доступною для дистриб’юторів ЄС, які можуть бути зобов’язані надати її національним органам влади негайно за запитом. Декларація, як правило, складається з однієї сторінки, яка містить наступне:

  • хто ти;
  • до якого продукту це відноситься;
  • які директиви залучені;
  • які стандарти були використані;
  • де можна знайти результати тестів;
  • хто відповідає у вашій компанії.

5 КРОКОЦІНКА ВІДПОВІДНОСТІ ПРОДУКЦІЇ ТРЕТЬОЮ НЕЗАЛЕЖНОЮ СТОРОНОЮ - НОТИФІКОВАНИМ ОРГАНОМ NB
Орган з оцінювання відповідності — це орган, який виконує один або декілька елементів оцінювання відповідності, у тому числі один або декілька з таких видів діяльності: калібрування, випробування, сертифікацію, інспектування. Нотифіковані органи є органами з оцінювання відповідності, які було офіційно призначено своїм національним органом для здійснення процедур оцінювання відповідності у межах значення застосовного гармонізованого законодавства Союзу, коли вимагається залучення третьої сторони. Згідно з законодавством Європейського Союзу вони називаються «нотифікованими органами». Виробник зобов’язаний залучати нотифіковані органи для перевірки відповідності та сертифікації своїх продуктів, якщо цього вимагає процедура сертифікації (залежно від рівня ризику, які вони несуть), але в кінцевому підсумку виробник залишається відповідальним за їх відповідність основним вимогам ЄС. Оцінка відповідності європейським директивам для CE Marking може складатися з різних директив, включаючи випробування продукту, візуальний огляд, аналіз ризиків, інспекції та перегляд етикеток продуктів та інструкцій. Типові кроки, які можуть бути задіяні в оцінці відповідності третьою стороною, включають:

  • огляд технічної документації, пов’язаної з проектуванням, виробництвом та/або експлуатацією продукту;
  • тестування одного чи кількох конкретних аспектів кожного продукту або зразка продуктів, або репрезентативного зразка продукту;
  • оцінка систем якості продукції виробника;
  • постійна перевірка відповідності одиниці продукції.

6 КРОКМАРКУВАННЯ ЗНАКОМ СE
Маркування CE має бути нанесене на виріб або на його табличку з даними на видимому, розбірливому та незмивному місці. Однак, якщо це неможливо або не гарантовано через характер продукту, позначка має бути нанесена на упаковку, якщо така є, та/або на супровідних документах. Вимога видимості означає, що маркування CE має бути легкодоступним для всіх сторін. Мінімальна висота 5 мм необхідна для забезпечення розбірливості. Якщо СЕ знак зменшено або збільшено, необхідно дотримуватися пропорцій, наведених на градуйованому кресленні. Маркування CE може мати різні форми (наприклад, кольорове, суцільне/порожнисте), якщо воно залишається видимим, розбірливим і дотримується своїх пропорцій. Якщо уповноважений орган бере участь у процесі, після позначки має розміщуватись його ідентифікаційний номер. Крім показчика CE, на виробі можуть бути інші маркування на національному, регіональному чи європейському рівнях.

Архів містить знак СE у форматах GIF, PNG, JPG, AI та EPS. Розмір: 133 КБ

Завантажити

Якщо ви готові сертифікувати свою продукцію, замовте розрахунок вартості CE сертифікації